Výstava Šangri-la v Ostravě, 1.6.2012 - 24.7.2013

Výstava Šangri-la otevírá magický příběh velehor, snové krajiny, ryzích lidí, vzácných zvířat, křehkých náboženství, šokujících obřadů, mýtů a tajemství. Provádí unikátními kulturami a odlišnými vegetačními zónami. Věnuje se nejvyšším horám světa i zajímavému životu pod nimi. Odhaluje neuvěřitelnou pestrost exotických zemí...

Vernisáž výstavy 22.6.2012

Na slavnostním otevření výstavy vystoupila exotická tanečnice Rasabihari Devi a indická performerka Papia Ghoshal. Obě umělkyně představily pestrou indickou kulturu. Mezi hosty byl i český velvyslanec v Indii, Miloslav Stašek.

Sangrila vernisaz 1 Sangrila vernisaz 3 Sangrila vernisaz 2 Sangrila vernisaz 4 Sangrila vernisaz 5

Akce bohatého doprovodného programu byly barevné a originální:

Expozice Brána Himálaje 1.7.-14.12.2012 – LETIŠTĚ L. JANÁČKA OSTRAVA.

V odletových i příletových halách vyrostla zajímavá pozvánka do velehor i do výstavy ŠANGRI-LA. Průchozí chrám s modlitebními praporky díky zrcadlovým stěnám nekonečně násobí počty barevných praporců a vyvolává pocit jiného prostoru. Velkoformátové fotografie zachycují země pod Himálajem.

Letist Ostrava2 Letist Ostrava7 Letist Ostrava1 Letist Ostrava3 Letist Ostrava5

PESTRÁ INDIE 17.10.2012

Cestovatel R. Švaříček, promítá fotografie z pestrobarevné Indie. Navíc degustace indických pokrmů a nápojů…

Promitani Indie 1 Promitani Indie 2   

VÁNOČNÍ VEČÍREK NETRADIČNĚ 21.12.2012

Předvánoční atmosféru s ozdobeným stromečkem a exotickými dárky dokreslují podmanivé tibetské mísy. Slavnostní program doplňuje promítáním o Tibetu Petr Ďásek. Návštěvníci si odnášejí symbolickou lampičku, čerstvě dovezenou z Indie.

Vanoce 1 Vanoce 2

Promítání v klubu Cooltour 19.2.-19.3.2013 a expozici ŠANGRI-LA 14.5. - 11. 6. 2013

V cyklu cestovatelských přednášek se střídají Martin Štěpánek, Josef Lukáš. Radek Jaroše, Jakub Vágner, Štěpán Rak, Arnošt Vašíček, tibetoložka Zuzana Ondomišiová, Rudolf Švaříček... Ke stažení zde.

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA 9.-10.3.2013. Přenesení známého festivalu tentokrát i do Ostravy.

Víkend cestovatelských přednášek a promítání. Mezi vystupujícími nechyběl pražský ex-primátor Pavel Bém s povídáním o nedávném výstupu na K2, lékař a horolezec Vladimír Nosek vylíčil svoji cestu na vrchol Mount Everestu. Na osmitisícovky Gašerbrum I. a II. návštěvníky zavedl Libor Uher. Na exotické souostroví Vanuatu jsme se přesunuli s filmařem Alešem Ondrovčíkem. A výprav do exotiky bylo mnohem víc... Ke stažení zde.

IMG 5858 IMG 5849

Promítání v expozici ŠANGRI-LA 14.5.- 11.6.2013

Další série cestovatelských přednášek, tentokrát přímo v prostorách expozice ŠANGRI-LA. Své fotografie z cest promítal mimo jiné i záhadolog Arnošt Vašíček, uznávaná tibetoložka Zuzana Ondomišiová a autor výstavy ŠANGRI-LA Rudolf Švaříček.

INDICKÝ VEČER 15.7.2013

Hlavním tahákem je indický taneční a hudební soubor SPANDAN s exotickou show plnou barev, rytmů a tanců i okouzlujícím poznáním vzdálené země. Malování posvátných buddhistických pláten thangk poodhaluje Tomáš Beránekl.  Degustujeme kuchyně Indie a Nepálu.

Spandan 2 Spandan 5 Spandan 3 Spandan 4

COLOURS OF OSTRAVA

Úspěšná expozice přímo v areálu festivalu se stala obrovským tahákem. Před budovou s modlitebními mlýnky se linula dlouhá fronta zájemců. Přednášky R.Švaříčka a Š.Jakešové se příjemně prolínali s expozicí REFLEX a Janem Šibíkem, J.X.Doležalem…

 

Festival v ulicích 18.-21.7.2013

Doprovodný program Colours of Ostrava přímo v prostorách expozice ŠANGRI-LA.Vystoupila indická performerka Papia Ghoshal s bengálským hudebním uskupením Baishnav Tantra. Výstavou se procházel tajemný Yetti a zněla živá hudba Himálaje.

papia a tantra Papia Ghoshal a Bainshav Tantra

sangrila_ostrava_web_1 sangrila_ostrava_web_10 sangrila_ostrava_web_11 sangrila_ostrava_web_12 sangrila_ostrava_web_13 sangrila_ostrava_web_14 sangrila_ostrava_web_15 sangrila_ostrava_web_16 sangrila_ostrava_web_2 sangrila_ostrava_web_3 sangrila_ostrava_web_4 sangrila_ostrava_web_5 sangrila_ostrava_web_6 sangrila_ostrava_web_7 sangrila_ostrava_web_8 sangrila_ostrava_web_9

Země Himálaje

bhutan india

nepal vlajka tibet

Magický Himálaj

himalaje

Novinky

 • Boty od krále Bhútánu +

  boty od krale Králové i pohádky stále existují. V Bhútánu je král obrovsky populární. Lidé jej mají všude – v hlavě, hluboko v

  Read More
 • Nová publikace Šangri-la +

  book 4a Kniha se věnuje expedici Everest a zemím pod Himálajem - Bhútán - Tibet - Nepál - Indie. Ideální vánoční dárek! Naleznete zde kapitoly Dalajlama,
  Read More
 • 1

cestovatelske stredy 1 tajemna indonesie ban web ckl

Knihy LIVINGSTONE

kniha-tamtamy-casu kniha-treti-everest

past-na-rovniku-left sangri-la

pruvodce hejtmanek

DVD LIVINGSTONE

dvd carstensz maly dvd lide v korunach

pururambo dvd dalaj thumb

okno do nebe dvd antarktida 1

Partneři výstavy

 muzeum budejovice koktejl  zoo plzen sa logo   

Výstavu pořádá                                                  

livingstone