Plzeň

Vernisáž výstavy 23. 5. 2014

Slavnostní vernisáž proběhla ve společenském sále Západočeského muzea v Plzni dne 22.5. za přítomnosti primátora města Plzeň Martina Baxy, hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse, delegace z Bhútánu, Karla Schwarzenberga a dalších významných hostů. Chrámové tance zatančila Rasa Bihari Davi, hosty pozdravil i legendární cestovatel Miloslav Stingl, všechny přítomné čekala také degustace kuchyně Bhútánu. 

vernisaz plzen 01 vernisaz plzen 02

vernisaz plzen 03 vernisaz plzen 04

vernisaz plzen 05 vernisaz plzen 07

INDICKÝ VEČER

Dne 25.6. se uskutečnil v Západočeském muzeu INDICKÝ VEČER. V exotickém programu vystoupila chrámová tanečnice Rasa Deví, soubor barevných bollywoodských tanců Om dance academy a dokonce i unikátní indická malířka Papia Ghoshal. Promítala se indická mystéria a posvátná Ganga, došlo i k odhalení keramiky se zakladatelem Indie Gándím…. Návštěvníci ochutnali nádhernou Indii skutečně všemi smysly. Na své si přišly i chuťové pohárky při degustaci indických jídel i nápojů…Návštěvníci se splnili i svůj dávný sen. Navštivili Himálaj v ŠANGRI-LA!

indicky vecer 01 indicky vecer 04

indicky vecer 02 indicky vecer 06

 Indická SHOW – SPANDAN

Dne 26. srpna se konalo v Západočeském muzeu vystoupení atraktivních indických tanečnic a exotických hudebníků. Strhující show plná barev, exkluzivních kostýmů, ladných pohybů, náročných kreací a špičkové akrobacie se líbila všemdivákům.Zajímaví indičtí umělci souboru SPANDAN nabídli jedinečný folklor. Spandan znamená Tlukot srdce, přijíždí až ze západní Indie. Prezentuje tance a hudbu oblasti Gujarat i dalších indických států – Rajasthan, Punjab, Maharastra… V barevném vystoupení ochutnávek pestré Indie zahráli muzikanti na tradiční nástroje. Večer zpříjemnilo i promítání NAMASTE Tomáše Beránka, nechyběla ani degustace exotické kuchyně.

spandan 01 spandan 03

spandan 05 spandan 06

spandan 09 spandan 10

YAK A YETTI

5. září jsme připravili ve spolupráci se ZOO Plzeň opravdu mimořádný program spojený s prohlídkou expozice cestovatelů Zikmunda a Hanzelky, s vystoupením kejklířů, koncertem kapely Bluesberry, exaktickými rytmy skupiny Muerta Mente, velkolepou ohňovou show, nočním safari. Hlavním bodem byla nepochybně exotická hostina a návštěva Yettiho.

yak plzen1 yak plzen2

EXOTICKÝ VEČER

Ve středu dne 29. 10. 2014 se uskutečnil další z oblíbených večerů, který byl doprovodným programem výstavy ŠANGRI-LA. V exotickém programu mohli diváci sledovat TANCE SEVERNÍ INDIE, NEPÁLSKÉ TANCE, ESKYMÁCKÉ A ŠAMANSKÉ RITUÁLY. Příjemným zpestřením bylo i vystoupení MICHAELI PETERSON - TOLTECKO-AZTECKY TANEC OHNĚ A XIPETOTEC. Hosté ochutnali region Himálaje skutečně všemi smysly. Na své si přišly i chuťové pohárky při degustaci místních pokrmů …

exoticky vecer 06 exoticky vecer 07

exoticky vecer 08 exoticky vecer 09

exoticky vecer 11 exoticky vecer 12

exoticky vecer 13 exoticky vecer 14

EXOTICKÝ KONCERT

Dne 5. listopadu se uskutečnil v prostorách Západočeského muzea další z poutavých večerů, Exotický koncert. Hodně výrazný byl JAMES HARRIES, britský kytarista z Manchesteru, PAPIA GOSHAL znovu oslnila diváky svým zpěvem, ale i vyprávěním a ukázkou svých netradičních obrazů. Rodačka Vlaďka Bauerová zazpívala a mnoho dalších vystupujících předvedlo svůj talent. Večer byl opravdu pestrý, barevný, veselý... Již tradičně, na závěr programu nechybělo ani pohoštění v indickém stylu.

exoticky koncert 01 exoticky koncert 02

exoticky koncert 05 exoticky koncert 06

EXOTICKÉ VÁNOCE

Předvánoční čas jste si mohli 17. 12. zpříjemnit opět ve výstavě Šangri-la, kde jsme pro vás přichystali bohatý program. Nechybělo ani tradiční indické cukroví a již tradičně mnoho zajímavých vystupujícíh - rodačka Vlaďka Bauerová, britský kytarista James Harries, dětské hvězdy vánoc Jen tak, dívčí trio Přelet M. S., zatančilo mnoho břišních tanečnic. Večer byl velice barevný a tentokrát i voňavý.

Exoticke Vanoce 01 Exoticke Vanoce 02

Fotogalerie výstavy

a_budova_zapadoceskeho_muzea b_vstup_do_vystavy c_ledopad d_zdobeni_v_tibetu e_nevarske_drevorezby_nepal f_tibetsky_klaster g_nomadsky_stan_tibet h_zivot-nomadu_tibet i_peklo j_hrava_indie k_indicka_ulice l_asram,-indie m_posvatne_ghaty_indie n_lingam_joni o_vstup_do_mesity p_tajemstvi_dzungle q_animismus_kmen_naga r_animismus_prirodni_narody

Země Himálaje

bhutan india

nepal vlajka tibet

Magický Himálaj

himalaje

Novinky

 • Boty od krále Bhútánu +

  boty od krale Králové i pohádky stále existují. V Bhútánu je král obrovsky populární. Lidé jej mají všude – v hlavě, hluboko v

  Read More
 • Nová publikace Šangri-la +

  book 4a Kniha se věnuje expedici Everest a zemím pod Himálajem - Bhútán - Tibet - Nepál - Indie. Ideální vánoční dárek! Naleznete zde kapitoly Dalajlama,
  Read More
 • 1

cestovatelske stredy 1 tajemna indonesie ban web ckl

Knihy LIVINGSTONE

kniha-tamtamy-casu kniha-treti-everest

past-na-rovniku-left sangri-la

pruvodce hejtmanek

DVD LIVINGSTONE

dvd carstensz maly dvd lide v korunach

pururambo dvd dalaj thumb

okno do nebe dvd antarktida 1

Partneři výstavy

 muzeum budejovice koktejl  zoo plzen sa logo   

Výstavu pořádá                                                  

livingstone